e-kartoteka.info dla Zarządów Wspólnot Mieszkaniowych

Brak aktualnej i łatwo dostępnej informacji rachunkowej we Wspólnocie Mieszkaniowej często jest podstawą do wysuwania oskarżeń o niedbalstwo lub nawet o korupcję różnie adresowanych, ale zawsze nieprzyjemnych. Dlaczego tak jest?

Do takich oskarżeń dochodzi, bo przy braku lub zagmatwanej formie prezentacji danych o saldach, naliczeniach zaliczek czy rozliczeniach wody - bardzo łatwo jest poddać w wątpliwość rzetelność rozliczania finansów Wspólnoty. A jak „księgowość” jest nierzetelna, to dla niektórych znaczy, że ktoś kombinuje i dlatego padają takie oskarżenia. Można dyskutować z tym faktem i zaprzeczać jego istnieniu. Ale lepiej po prostu zmienić formę „podawania” informacji finansowych Członkom Wspólnoty i tym samym zgnieść problem u źródła.

Jak to zrobić?
lub inaczej:

Co jest konieczne, by Wspólnota miała transparentną formę „podawania” informacji finansowych?

Nowoczesny program do księgowania, ale nie ogólny jak w biurach księgowych, lecz dedykowany do rachunkowości Wspólnot Mieszkaniowych. (to jest bardzo ważne, ale o tym za chwilę);
E-kartoteka, do której każdy zainteresowany może w prosty sposób się zalogować;
Konto Wspólnoty w Banku, który w ramach usługi udostępnia wyciągi bankowe przez Internet;
Księgowa rozumiejąca specyfikę rozrachunków Wspólnot Mieszkaniowych i potrafiąca wykorzystać funkcje nowoczesnego programu księgowego;
Biuro księgowe w rozsądnej odległości od Wspólnoty Mieszkaniowej (bo zawsze znajdą się ludzie nieobsługujący komputera);

 

Dlaczego tak ważne jest, by prowadzić rozliczenia Wspólnoty na dedykowanym programie komputerowym (i by robiła to księgowa, która potrafi ten program dobrze obsługiwać)?

 

Powody są co najmniej trzy.
- Po pierwsze automatyzacja naliczeń zaliczek, rozliczeń zużytych mediów i specyficznych dla Wspólnot księgowań. Bo tego nie mają standardowe programy księgowe.
- Po drugie AUTOMATYCZNE połączenie z E-kartoteką. Bo jeśli e-kartoteka jest uzupełniana ręcznie, to jest duże prawdopodobieństwo popełnienia błędu i dane niemal zawsze będą umieszczane z dużym opóźnieniem.
- Po trzecie prosta w obsłudze i czytelna E-kartoteka, w której każdy zainteresowany znajdzie potrzebne mu dane. Bo Zarząd powinien mieć dostęp do finansów całej wspólnoty, a właściciel powinien mieć dostęp do zawsze aktualnych rozliczeń swojego i tylko swojego lokalu.

 

Przyjdź do nas i zobacz jak my to rozwiązaliśmy. Zadzwoń kom.: +48 602 350 466 i umów się na spotkanie w naszym biurze w Warszawie przy ul. Grójeckiej 194/145 (budynek Triton Park)

Apartamenty wakacyjne w Chorwacji