Zmiana ceny wody i odprowadzenie ścieków w Warszawie

Szanowni Państwo,
Od 27 stycznia 2023r zmieniła się w Warszawie cena za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Cena wzrosła o 10,5% w stosunku do obowiązującej wcześniej (było to 9,85 zł/1m3). Obecna cena za 1 m3 dostawy wody i odprowadzenie ścieków wynosi 10,88 zł (w tym 4,29 zł/m3 za dostawę wody oraz 6,59 zł/m3 za odprowadzenie ścieków).

W związku ze zmianą taryfikatora opłat za wodę otrzymacie Państwo nowe naliczenia za mieszkanie obowiązujące od lutego. Naliczenia zostaną zaktualizowane w e-kartotece do 03-02-2023. Natomiast powiadomienia indywidualne będziemy przesyłać sukcesywnie.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z nową zatwierdzoną przez Wody Polskie taryfą (decyzja została opublikowana 19 stycznia 2023r) ceny usług świadczonych przez MPWiK Warszawa oprócz obecnej podwyżki będą rosły również w kolejnych latach:

  • W 2024r cena za 1 m3 dostawy wody i odprowadzenie ścieków wyniesie 11,46 zł (w tym 4,54 zł/m3 za dostawę wody oraz 6,92 zł/m3 za odprowadzenie ścieków).
  • W 2025r cena za 1 m3 dostawy wody i odprowadzenie ścieków wyniesie 11,98 zł (w tym 4,72 zł/m3 za dostawę wody oraz 7,26 zł/m3 za odprowadzenie ścieków).

Dokładne daty wejścia kolejnych podwyżek nie zostały jeszcze podane.

MPWiK Warszawa świadczy usługi zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków dla mieszkańców: Warszawy, gminy Michałowice, Nieporęt, Raszyn, Serock, Wieliszew oraz miast Piastów i Pruszków.

Źródła informacji o podwyżce:

Informacja o zmianie na stronie M. St. Warszawy

Decyzja Wody Polskie

Komunikat MPWiK Warszawa

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, który boryka się z brak profesjonalizmu w zarządzaniu, to koniecznie przeczytaj ten tekst do końca. 👀

Dlaczego 63% właścicieli boryka się z trudnościami w zarządzaniu nieruchomością wspólną?
My znamy na to sposób!

Sfrustrowani właściciele mieszkań znaleźli rozwiązanie problemów z nieruchomościami swoich wspólnot mieszkaniowych.
Daj nam 1-2 miesiące, a zobaczysz pierwsze efekty.

 

Witaj, drogi właścicielu mieszkania / zarządco wspólnoty mieszkaniowej!

Masz problem z brakiem profesjonalizmu w zarządzaniu Twoją nieruchomością mieszkaniową? Koniecznie przeczytaj ten tekst do końca, bo na pewno znajdziesz tu rozwiązanie dla swoich problemów. CZYTAJ WIĘCEJ.

 

 

 

Apartamenty wakacyjne w Chorwacji